yaşamın her anında

Düğün Salonları ve Düzenleyiciler Hatay (Antakya)

Evlilik mutlu bir aile yaşamının ilk adımıdır. Hatay (Antakya) bölgesindeki düğün salonları için yerel bilgiler yer almaktadir. Bu sayfamızda düğün salonlarının adresleri ve telefon numaraları hakkında ayrıntılı bilgi içermektedir.

Kent Çiçek Evi
(212) 232-5819
Kurtulus Cd. No:46/48
Kurtulus
 
Dekor & Çiçek Interflora Ulusl. Çiçekçilik
(216) 366-5151
Altintepe, Bagdat Cd. Fidanlik Dur. 50. Yil Apt. No:7/C
Küçükyali
 
Doga Çiçek Peyzaj Ziraat San. Tic. Ltd. Sti.
(212) 573-7592
Yesilköy Cd. No:9
Florya
 
Acelya Flowers International Flower Delivery Services Inc.
(352) 231-9355
P.O.Box 313
Kayseri
 
Karaduman Fidancilik
(226) 818-3374
Termal Yolu 3. Km 77200
Yalova
 
Bilici Çiçek Evleri
(212) 586-4708
Kizilelma Cd. No:60
Findikzade
 
Tuncay Süs Bitki. Üretim. Pazarlama San. Tic. A.S.
(312) 433-2379
Servi Sk. No:23 Incesu
Ankara
 
Gold Çiçekçilik
(212) 520-6961
Çiçek Paz. Sk. Yeni Ishani K:1 No:107
Eminonu
 
Flash Tarim Urunleri Ltd. Sti.
(242) 340-2608
Orta Mahalle Gunaydin Sokak
Altinova
 
Bulvar Cicekcilik
(312) 320-1714
Talatpasa Bulv.No:157/C
Cebeci
 

Evliliği tehdit eden 3 temel problem

Aile terapistlerine en çok sorulan soru şudur: "Evliliğin yıkılmasını neye bağlıyorsunuz? Ekonomik sıkıntılar mı? Konuşamamak mı? Parasızlık mı? Kıskançlık mı?

"Uzun ilişkiler karşı tarafın eksikliklerini abartır, üstünlüklerini küçümser."

Aile terapistlerine en çok sorulan soru şudur: "Evliliğin yıkılmasını neye bağlıyorsunuz? Ekonomik sıkıntılar mı? Konuşamamak mı? Parasızlık mı? Kıskançlık mı? Sadakatsizlik mi? İlgisizlik mi? Eğitimsizlik mi? Kişilik çatışması mı?.."

Bunların çoğu birer belirtidir.Gerçek sebep sevgi , saygı ve güven bağlarını zayıflatan herhangi bir şeydir.Evliliği bir arada tutan harcın malzemeleri sevgi , saygı ve güvenden oluşur.

1- İLGİSİZLİK

Sevgi bir ateştir. Sürekli yakılması ve beslenmesi gerekmektedir. İlgilenilmediğin de ateş nasıl sönerse sevgi ateşi de öyle söner gider.

Sevgiyi ateşleyen birinci şey ilgidir. Ateşe değer vermektir, bakımını yapmaktır.

Herkesin yaşadığı bir evi vardır.Evi yıkılmaktan , yıpranmaktan korumak için sürekli bakım ve ilgi gerekir.Bırakılırsa ev dağılır.Tamiri ertelenirse bozulmalar başlar. Belirli aralıklarla boya badana gerekir.

Bir eşya bilgisizlikten tahrip olabildiğine göre insan ilişkilerinde en önemli bağ olan sevgi de sürekli bakım ve ilgiye alınmazsa dağılıp çürüyecektir.

Evlilikte insanlar birbirlerine ilgilerini yitirdiler mi kalbi ilgilerini başka şeylere yöneltirler. Çocuklara, kariyere, evin eşyasına, spora, modaya, ev temizliğine, araba tutkusuna, şöhrete, zenginliğe... Böyle durumlarda evlilik ihmal edildiği için bakımsız kalacaktır ve yıpranmalar, arızalar, yani sorunlar başlayacaktır.

Erkekler daha mı ilgisiz?

Kendisini iş başarısına odaklamış bir kişi evlendiğinde eşine zaman ayırma ve ilgilenme gibi "gerçek dünya" ile karşılaştığında zihinsel bir pişmanlık hissedebilir. Eğer erkek bencilse sorun başlayacaktır. Evine zaman ayırmama gerekçesi olarak şöyle der "Ben zaten sizin için çalışıyorum, ekmek kavgası başka çarem yok". Kısa da olsa kaliteli bir beraberliği, hem iş hem ev başarısını beraber götürebileceğini düşünmezse fırtınalar başlayacaktır.

Diplomalı Hizmetçilik mi?

Evini otel ve restoran gibi kullanan bir erkek eve geldiğinde "Nasılsın?" demeyi ihmal edecektir. Sevgi dolu bir bakışı, bir tebessümü esirgeyecektir. Bütün gün çocuklarla, mutfakla uğraşmış bir kadın kendisine değer verilmediğini hissettiği an evliliği sorgulaması doğal bir hakkıdır.

Evlilik danışmanına gelen bir danışana eşi ile ilgili bilgiler sorarız; kişisel geçmişi, zevkleri, nefret ettiği şeyler... Bu bilgileri alırken eşinin göz rengini bilmeyen erkeklere rastlamak mümkündür. İyi baba, iyi iş adamı olmak yetmiyor, iyi bir koca da olmak gerekiyor.

Kadınlarda ilgisizliğin şekilleri:

Eve, eşyaya kendisini kaptırmış veya çocuklarla ilgilenmekten kocasına "Hoş geldin" demeyen eşler nadir değildir. Bütün gün bakımlı ve göz alıcı bayanlarla bir arada olan erkek evde iyi bir anne, iyi bir ev hanımı ama iyi bir eş ve arkadaş olmayan kadınla uzun süre beraberse ev...

Devamı için tıklayınız Ailemax.com

Evlilik Yüzüğü Yanlış Parmağımızda mı Takılı?

İnsanların evlenince yüzük takmaları eski Mısırlıların inançlarına dayanıyor. Milattan 2800 yıl önce Mısır´da yaşayanlar dairenin veya halka şeklindeki cisimlerin, başlangıç ve bitiş noktalarının olmaması nedeni ile sonsuzluğu temsil ettiklerine inanıyorlardı. Yüzük evliliğin sonsuza dek süreceğini simgeliyordu. Sonra bu inanç ve adet Romalılar vasıtası ile iyice yaygınlaştı.

Evlilik yüzüğünün sol ele ve sondan bir önceki parmağa takılmasının sebebi ise modern tıbbın gelişmesinden önceki devirlere ait yanlış bir insan anatomisi bilgisidir. O zamanlarda dolaşım sistemimizdeki ana damarın sol elimizde bu parmaktan başlayıp kalbimize gittiği sanılıyordu. Böylece buraya takılan yüzükler evli çiftin kalben bağlılığını simgeliyordu.

Bu bilgiler Tamer Korugan´ın "Lüzumsuz Bilgiler Ansiklopedisi-1" isimli kitabından derlenmiştir....

Devamı için tıklayınız Ailemax.com