yaşamın her anında

Diş Hekimleri Esenler

Diş sağlığınıza çok küçük yaştan itibaren dikkat etmelisiniz. Her gün dişlerinizi en az 3 defa fırçalamalısınız. Ancak buna rağmen mutlaka diş doktorunuza da düzenli şekilde kontrol ettirmelisiniz. Burada Esenler bölgesindeki diş doktorlarının iletişim bilgileri ve adresleri hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ensar Diş Sağlığı
(0212) 4314748
835. S. N:5 D:2Birlik M. Esenler
Esenler

tarafindan saglanmistir
Süheyla Çakar Hekimliği
(0212) 5684353
Atışalan C. N:17 K:1 Menderes M. Esenler
Esenler

tarafindan saglanmistir
Göral Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Limited Şirk
(0212) 6494215
260 S. N:24 K:2 Hürriyet M. Gaziosmanpaşa
Gaziosmanpaşa

tarafindan saglanmistir
Diş Hekimi Mehmet Tatar
(0212) 6441099
İnönü C. N:60/1 Yılmazay Apt. A Bl. K:1 Haznedar M. Güngören
Güngören

tarafindan saglanmistir
Öz Doruk Sağlık Hizmetleri
(0212) 4174929
Fahri Korutürk C. Tülbentçi Muhittin S. N:18 D:1İslambey M. Eyüp
Eyüp

tarafindan saglanmistir
Diş Hek. Rüştü Can
(0212) 5687831
Davutpaşa C. N:15 K:1 Mimar Sinan M. Esenler
Esenler

tarafindan saglanmistir
Göral Diş Polkliniği
(0212) 6176140
Eski Edirne Asf. N:154 Beşyüzevler Gaziosmanpaşa
Gaziosmanpaşa

tarafindan saglanmistir
Nuh Özel Ağız Ve Diş Sağlığı
(0212) 5359530
Eski Edirne Asf. N:171 D:1Cevatpaşa M. Beşyüzevler Bayrampaşa
Bayrampaşa

tarafindan saglanmistir
Işık Sağlık Hizmetleri
(0212) 6418687
İnönü C. N:65/1 Akıncılar M. Güngören
Güngören

tarafindan saglanmistir
Ali Rıza Altun Hekimliği
(0212) 6775647
Nacı Kasım S. N:3/5 Bahçelievler M. Haznedar Bahçelievler
Bahçelievler

tarafindan saglanmistir
tarafindan saglanmistir

Dişlerinizi Beyazlatmadan Önce Bu Yazıyı Okuyun!

Diş estetiğinin en önemli konularından biri diş minesinin rengidir. Estetik olarak herkes bembeyaz dişlere sahip olmak ister. Dişteki renkleşme sebepleri çok farklıdır. Çay kahve, sigara, boyalı içecekler, kola, kırmızı şarap gibi içecekler dişlerin renginin koyulaşmasına neden olur. Diş rengi de ten renginiz gibi kalıtsaldır ve doğal olarak daha koyu olabilir. Çocuk yaşta kullanılan bazı ilaçlar da dişlerde koyu lekelere neden olur. Nedeni ne olursa olsun dişlerin daha beyaz ve estetik olması mümkündür.

Diş beyazlatıcı diş macunlarını kullanırken dikkat edin

Dişlerinde çeşitli nedenlerle sararma olanlar ve sigara tiryakileri, dişlerinin beyaz bir görünüme kavuşmasını sağlamak için beyazlatıcı etkili diş macunu kullandığında, bu tip diş macunlarının içeriğinde bulunan aşındırıcı maddeler nedeni ile dişlerinde tahribata neden olur. Minelerin zarar görmesi nedeniyle, dişlerinde sararma olanların uzun süre beyazlatıcı macun kullanmaları yerine normal macunlarla dönüşümlü olarak kullanması gerekmektedir.

Diş beyazlatıcı tozların zararlı etkileri olabilir

Eczanelerde satılan beyazlatıcı tozlar dişin üst yapısını erozif bir etki ile yok eder, ilk başlarda bir beyazlama sağlar ama daha sonra çabuk bir kirlenme problemi ortaya çıkarır. Bu nedenle Florlu diş bakım ürünleri kullanıp pütürlü macunlardan ve diş temizleyicilerden uzak durmaya çalışılmalıdır.

Bembeyaz Dişlere Sahip Olmak, Kendinize Güveninizi Artırır

Beyazlatma işleminden önce, dişlerinizin dişhekimi tarafindan temizlenmesi gerekir. Dişler üzerindeki lekelerin çıkartılması, diş taşlarının temizlenmesi gereklidir. Problemli diş ve dişetlerinin tedavisi önemlidir.

Diş beyazlatma (bleaching) karbamid peroksit ve türevleri kullanılarak yapılan bir ağartma (renk açma) işlemidir. Kullanılan maddeler oksijen açığa çıkarır, dişlerin rengi açılır. Beyazlatma işlemi iki sistemle uygulanır.

İlk seçenek diş hekiminin birebir hastaya uyguladığı işlemdir. Muayenehane ortamında dişlere sürülen bir jel ile dişler beyazlatılır. İşlem süresi 1,5 saattir işlem sonunda dişler 5 ton beyazlar.

İkincisi de hastanın kendi dişlerine özel şeffaf bir aparat hazırlanması ile gerçekleştirilir. Beyazlatma jelleri hastaya verilir,evde g&uum...

Devamı için tıklayınız Ailemax.com

Sigaranın Neden Olduğu Diş Eti Renklenmesine Lazerle Veda Edin

Güzel bir gülümsemenin ilk kuralı sağlıklı dişler ve diş etleridir. Ancak sağlıksız beslenme, ağız bakımının ihmal edilmesi, sigara kullanımı ve genetik etkenlerle normalde gül pembesi renginde olması gereken diş etleri zamanla koyulaşmaya başlayabilir. Bu da hem estetik görünümünüzün hem de ağız sağlığınızın bozulduğunun işaretidir. Ancak günümüzde estetik diş hekimliği uygulamalarından biri olan “lazerle depigmentasyon tedavisi” diş etleriniz için sağlıklı bir alternatiftir.

Memorial Şişli Hastanesi Ağız, Diş ve Çene Hastalıkları Bölümü’nden Dt. Bengi Kaya Mert, “lazerle diş eti tedavisi” hakkında bilgi verdi.
 

Teknolojinin gelişimi, estetikte varılacak noktayı her gün bir basamak daha yükseltiyor. “Bundan daha fazlası yapılamaz” denilen noktada ortaya çıkan yeni bir gelişme, aranılan doğallığa biraz daha yaklaştırıyor. Kozmetik diş hekimliğinde de geliştirilen materyaller, beyazlatma ajanları beyaz estetiğine uyumu sağlarken, dişeti için gerçekleştirilen cerrahi yöntemlerde de bazı değişim ve gelişimler sağladı.

Kusursuz bir gülümseme için sadece dişlerinizin değil diş etlerinizin de görünümü çok önemli

Güzel bir gülümseme, yalnız beyaz ve muntazam dişlerle değil, bu dişlere uyumlu diş etleri ile mümkündür. Diş eti problemi olan insanlarda estetik dişlerden veya etkili bir gülümsemeden söz etmek imkansızdır. Beyaz ve pembenin uyumu, sınırları ve dudakla ilişkileri hep anlatılan bilinen bir bilimsel gerçek olarak hayatımıza girdi. Estetik diş hekimliği de bu sınırları kişiye özel tasarımlar olarak uygulamaya koydu ve gülüşler değişti. Gülüşler değişti ama diş etlerinin her zaman istenen renkte olmaması, koyu renk lekelenmelerin olması, kozmetik diş hekimliğinde düzeltilmesi gereken sorunlardandır.

Lazer teknolojisi diş etlerinize gül pembesi rengini geri kazandırıyor
 
Gül pembesi renginde diş etleri sağlıklı doğal ve estetik dişetlerinin rengidir. Diş etlerindeki kahverengi siyah renkteki pigmentasyon odakları hem sağlıklı bir görüntü oluşturmaz hem de göze estetik gelmez. Dişetlerindeki bu renklenmelerin çeşitli sebepleri olabilir. Genetik faktörler kadar sigara kullanımı da etkenler arasındadır.

Bu renklenmelerin ortadan kaldırılması için cerrahi yöntemler geliştirilmiştir. Diş hekimliğinde de artık kendine geniş bir alan bulan lazer, dişetindeki hiperpigmentasyonun yani koyu renklenmelerin tedavisinde cerrahi yöntemler kadar etkin bir alternatif oluşturur. Hatta artık lazerin aktif kullanıldığı kliniklerde en çok tercih edilen yöntemdir.

Bu renklenmelerin ortadan kaldırılmasında depigmentasyon tedavisinde lazerin belirgin avantajları vardır. Uygulam...

Devamı için tıklayınız Ailemax.com