yaşamın her anında

Mobilya Mağazaları Aydın

Mobilya seçerken kalitesi kadar fiyatlarının cebimize uygun olması da önemlidir. Mobilya almadan önce daha çok bilgi edinmeli, kararınızı araştırma yaptıktan sonra vermelisiniz. Sayfalarımızda yararlı birçok makale ve Aydın bölgesindeki mobilya mağazalarının yerel bilgileri yer almaktadır..

Demar Forge
(256) 231-0457
Astim Havaalani Yolu Uzeri
Aydın
 
Unal Alci Dekorasyon
(256) 512-1075
Ozcagdas Sit No: 2 Konak Mah.
Aydın
 
Bati Yapi Eleman. Endüst. Tic.
(256) 577-2453
Menderes Bulv. No:99/1
Aydın
 
Dongel Alci Dekorasyon San
(256) 212-8186
Kurtulus Mah.Cumhuriyet Cad. 18 Sok.No:15/A
Aydın
 
Enes Dis Tic.
(256) 312-2760
Hurriyet Cad. Askerlik Sub.Kar.No:258 Nazili
Aydın
 
Akin Alci Dekorasyon
(256) 214-5689
Guzelhisar Mah.Adnan Bulv 10 Sok.No:17/A
Aydın
 
Dema Hand Forged Wrought Iron Furniture Accessories.
(256) 212-5470
Astim Organize Havaalani Yolu Uzeri
Aydın
 
Demar Forge
(256) 212-5470
Demar Astim Havaalani Yolu Uzeri
Aydın
 
Iklim Tente Dekorasyon
(256) 212-1195
.San.Sit. Sanayi Cad.3.Sok.No:15
Aydın
 
Yapi Donatim Ltd.
(256) 225-1155
Hukumet Bulv. 15 Sok.No:16
Aydın
 

Mobilya Döşemelerinizin Temizliği...

Mobilyalarınızı en iyi şekilde korumanız için ufak öneriler...
Mobilyalarınızı en iyi şekilde korumanız için ufak öneriler...

Döşemelerinizi elektrik süpürgesi ile muntazaman temizleyin. Çoğu elektrik süpürgesine dahil bulunan bir takım eklenti parçaları yardımıyla, minderlere, ulaşamadığınız iç kısımlara yerleşmiş toz ve kirleri çıkarabilirsiniz.
Koltuk minderlerinizi bir kaç haftada bir yerlerinden çıkarak kontrol edin: Bu sayede zaman içinde oluşan aşınma etkilerini de daha yakından takip edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir husus da minder kılıflarınızın yıkanabilir olup olmadığıdır.
Birçok koltuk ve iskemle üzerlerinde ne tür bir temizliğin gerektiğini belirten bir bakım etiketi ile beraber gelir. Bu etiketler üzerinde yer alan sembolleri göz önünde bulundurarak kumaşın herhangi bir zarar görmesine engel olabilir. Bu sembolleri kısaca açıklayalım:
"W" : Su ve su bazlı temizleyiciler ile temizlenebilir
"S" : Kuru temizleme veya kuru temizleme solventleri ile tezmizlenebilir
"W-S" : Su veya solventler ile temizlenebilir
"X" : Sadece fırça veya elektrik süpürgesi ile temizlenebilir
Eğer leke veya boya izi ufaksa ve kumaşın üzerinde "W" temizleme sembolü yer alıyorsa lekeyi kuru temizlemeye yollamak yerine kendi imkanlarınızla da temizleyebilirsiniz. Ancak herhangi bir işlemden önce mutlaka bir ön deneme yapın, aldığınız sonuç doğrultusunda işleminize devam edin.

Bir temizleme solüsyonuna Ön-deneme yapmak:
Kuru temizleme sıvısı ya da ev yapımı temizleyicinizi uygulamadan önce bir ön-deneme yapmanızda fayda vardır. Bu uygulama için kumaşın fazla görünürde olmayan bir bölgesini; örneğin minderin alt kısmı gibi, seçmeniz uygun olabilir. Eğer kullandığınız solüsyon kumaş üzerinde herhangi bir leke bırakmaz ise o zaman kir ya da boya izlerini çıkarmak için bir şansınız var demektir. Ancak test esnasında solüsyon başlı başına bir sorun teşkil ederse uygulamaya derhal son verin. Bunun yerine oluşan lekeyi mümkün olduğunca gizlemeye çalışarak temizleme işlemini en kısa sürede profesyonel birine devredin.

Profesyonel Döşeme Temizliği:
Birçok durumda, kötü leke, iz ve yerleşmiş kirleri çıkarabilmek için profesyonel servis almak gerekir. Genellikle önerilen methodlar buharlı temizleme, kuru temizleme ve kuru köpük temizleme yollarıdır. Ancak unutmayın ki herhangi bir temizleme prosedürü kumaşınızın orjinal koruma kaplamasına zarar verecektir. Bu nedenle işlem sonunda yeni bir leke dirençli kaplama uygulanmalıdır. Yine de bu ikinci tabaka hiç bir zaman fabrikanın uyguladığı ilk işlem kadar etkili olmaz.

Ev yapımı Temizleme Solüsyonları
Temizleme işlemini evde hazırlayacağınız sölüsyonlar ile de gerçekleştirebilirsiniz ancak dikkat etmeniz gereken daha önceden belirtmiş olduğumuz sembolleri izlemenizdir. Eğer kumaşınızın arkasında bu şekilde bir açıklama yer almıyorsa evde temizleme işleminden vazgeçip profesyonel yardım almayı tercih etmelisiniz. Neticede tüm kumaşı mahvetmektense tedbirli davranmak çok daha mantıklı olacaktır.
Kumaşını...

Devamı için tıklayınız Ailemax.com

Mobilya Temizleme Teknikleri

Çok severek aldığınız mobilyalarınızın rengini ve görüntüsünü ilk günkü gibi korumasını istemez misiniz? İşte size hayat kurtaran öneriler...
Çok severek aldığınız mobilyalarınızın rengini ve görüntüsünü ilk günkü gibi korumasını istemez misiniz? İşte size hayat kurtaran öneriler...

Hepimiz severek ve özenle seçerek aldığımız mobilyalarımızın renk ve görüntü özelliklerini aldığımız günkü gibi korumasını isteriz. Peki bu mümkün mü? Elbette. Yalnızca düzenli olarak yapacağınız birkaç uygulama ile mobilyalarınız ilk günkü hallerini aratmayacak denli temiz, parlak ve güzel bir görünüme kavuşabilir.
Öncelikle döşemelerinizi düzenli aralıklarla elektrik süpürgesi ile temizlemeyi ihmal etmeyin. Neredeyse tüm elektrik süpürgelerinde bulunan uygun aparatlar yardımıyla, minderlere, ulaşamadığınız iç kısımlara ve döşemelerinizin kıvrımlarına ulaşabilir zorlanmadan toz ve kirden temizleyebilirsiniz.
Koltuk minderlerinizi birkaç haftada bir yerlerinden çıkartarak kontrol etmekte fayda var. Aklınızda bulunsun minderleri daha yakından kontrol ederek aşınma ve yıpranma etkilerini daha yakından izleyebilme imkanına sahip olursunuz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da minder kılıflarınızın yıkanabilir olup olmadığıdır.
Birçok koltuk ve iskemle üzerlerinde ne tür bir temizliğin gerektiğini beirten bir bakım etiketi bulundurur. Bu etiketler üzerinde yer alan sembolleri göz önünde bulundurarak kumaşın herhangi bir zarar görmesini engellemiş oluruz. Bu sembollere bir göz atmakta fayda g...

Devamı için tıklayınız Ailemax.com